wz

zdroj fotografií: www.simpsonovi.net/futurama.html

Textové pole: ...film ...
Martin StránskýMartin Stránský

                                                                                                                    Správce webu: mirmel

DivadloBiografieRozhlasAktualityTiskFilm, seriálDabingOdkazyCeny, nominaceOstatníFotogalerieRelaxVidea

...zaznívá z úst tenisového velikána Rogera Federera, hlasem Martina Stránského, který už tradičně doporučuje výrobce zlatavého moku stejně přesvědčivě, jako mléčný nápoj ... Nedoporučuji ve stejně rychlém sledu kombinovat, protože pak už byste nemuseli vidět reklamu na nejmenovaný zpravodajský portál ...  

„Včerejšek je minulostí...“

31. 7.2008

Textové pole: ...ostatní ...

Krotitelé dluhů                 „Role“ vypravěče v  pořadu České televize.

Druhá šance                      „Role“ vypravěče v  pořadu TV Nova.

 

Hry:

Assassinś Creed (Altair)

Warcraft III: Frozen Throne (Arthas Menethil)

Textové pole: ...a něco málo z reklamy ...

V českém znění Martin Stránský…

 

Pro mnohé z vás bude možná překvapením, že své první dabingové zkušenosti začal Martin Stránský sbírat v Plzni. Psal se rok 1994, když bývalý člen plzeňského divadla Zdeněk Mahdal přivezl na zkoušku k nadabování 10 filmů. „Herci z Plzně namlouvali menší role, pro hlavní se zvali hosté z Prahy - Ladislav Županič, Jarmila Švehlová.“ Tak vzpomínal na dabingové začátky v jednom rozhovoru herec a režisér Antonín Kaška, který postupně v plzeňském AVIKu poznával, jak se dabing režíruje, rozděloval dabérům role a jehož rozhodnutí poté schvaloval zadavatel.

A byl to opět Zdeněk Mahdal, který se zmínil o plánovaném dabování seriálu a o konkurzu na Primě. Svou roli snad sehrála i náhoda - pro hlavní roli původně oslovený herec měl jiné pracovní závazky, a tak byl pro roli MacGyvera vybrán Martin Stránský. Práce na seriálu trvala asi rok a dabovalo se jeden den v týdnu vždy 5 dílů najednou, což pro představu zabralo v začátcích i 10 hodin, později pak 8,5 hodiny.

A přišly další a další příležitosti, z nichž opominout nelze fenomenální dabing dr. House, který M. Stránskému v roce 2008 přinesl nominaci na Cenu Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon.

Připomínat, že objevíte pouhý zlomek toho, co Stráňa skutečně nadaboval, není myslím třeba. Co si ale neodpustím, je poděkování vám, kteří jste se se mnou podělili o informaci, že právě vaše ucho někde zaslechlo…

 

 

V českém znění Martin Stránský… 

 

19. 4. 2009                                                                                             © mirmel   

 

 

Textové pole: ...seriál ...